Porady zdrowotne
Tuesday January 22nd 2019

Zastosowanie i działanie synbiotyków

Warto w szczególności zadbać o odpowiednią florę jelitową, gdyż wspomaga ona nie tylko prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, ale również całego organizmu. Dzięki dbałości o florę jelitową każdy może cieszyć się dobrym zdrowiem przez odpowiednio długi okres czasu. Synbiotyki można podzielić na naturalne (np. jogurty) oraz apteczne (np. Sanprobi).

Niezależnie od tego, czy mamy na myśli apteczny preparat Sanprobi czy naturalny jogurt, synbiotyk jest połączeniem szczepu bakterii typu Lactobacillus czy Bifidobacterium z prebiotykiem. Prebiotyk jest jednym ze składników zawartych w pożywieniu, który przyczynia się do rozwoju i znacznego pobudzenia aktywności baterii jelitowych.

Organizm ludzki działa prawidłowo wyłącznie wtedy, gdy w jelitach zdecydowanie przeważają bakterie probiotyczne. Ich niedobór, w zależności od stopnia może mieć przykre konsekwencje zdrowotne. Ich obecność jest niezwykle ważna, gdyż niedobór baterii probiotycznych utrudnia, a w niektórych sytuacjach wręcz nawet uniemożliwia wchłanianie witaminy K czy ochronę organizmu przed wieloma czynnikami chorobotwórczymi. Baterie probiotyczne pełnią również niezwykle istotną funkcję przy metabolizmie kwasów tłuszczowych oraz regulacji złego cholesterolu we krwi.

Related Tags:

More from category

Syrop Actitrin – czy wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych?
Syrop Actitrin – czy wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych?

Zapalenie górnych dróg oddechowych z jego objawami należy do grupy bardziej uciążliwych i niekomfortowych [Read More]

Jakie maści na siniaki są najlepsze
Jakie maści na siniaki są najlepsze

Siniaki są szpecącymi krwiakami, które skutecznie szpecą skórę. Najczęściej powstają one w wyniku drobnych [Read More]

Interesting Sites

    Archives