Porady zdrowotne
Tuesday January 22nd 2019

Jakie maści na siniaki są najlepsze

Siniaki są szpecącymi krwiakami, które skutecznie szpecą skórę. Najczęściej powstają one w wyniku drobnych urazów, czy otarć skóry. Zazwyczaj borykają się z nimi dzieci, które jak wiadomo, są na tyle żywiołowe, że trudno uchronić je przed ewentualnym upadkiem. Niemniej jednak siniaki to także przypadłość osób dorosłych. Dobrze wiedzieć, co robić, aby siniaki szybciej znikały i aby nie powodowały dolegliwości bólowych.

Jaka maść na siniaki będzie najskuteczniejsza?

Zawsze wybierając odpowiednią maść na siniaki, warto zwracać uwagę na jej skład. Jeśli znajdą się w nim wskazane składniki, wtedy można mieć pewność, że będą one dobre dla skóry i faktycznie przyspieszą jej gojenie się.

Na pewno warto wybierać maści z nagietkiem. Nagietek działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Doskonałym wyborem są też maści z heparyną. Jest ona o tyle skuteczna, że wspomaga rozpuszczanie się skrzepów krwi i zapobiega powstawaniu nowych.  Dodatkowo zmniejsza ona obrzęk oraz widoczność powstałych siniaków.

Sprawdzają się także maści z arniki, które działają przeciwzapalnie. Należy jednak pamiętać o tym, że maści z dodatkiem arniki, nie powinny być nigdy wystawiane na promienie słoneczne. To też nie wolno opalać posmarowanych miejsc.

 

Related Tags:

More from category

Zastosowanie i działanie synbiotyków
Zastosowanie i działanie synbiotyków

Warto w szczególności zadbać o odpowiednią florę jelitową, gdyż wspomaga ona nie tylko prawidłowe [Read More]

Syrop Actitrin – czy wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych?
Syrop Actitrin – czy wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych?

Zapalenie górnych dróg oddechowych z jego objawami należy do grupy bardziej uciążliwych i niekomfortowych [Read More]

Interesting Sites

    Archives